01c

Budynek wielorodzinny przy ulicy Boguszewskiej w Warszawie

Data2016
LokalizacjaWarszawa, Polska
KategoriaMieszkalne
EtapProjekt wykonawczy
PU1534,63 m²

Budynek wielorodzinny 15 mieszkań, zlokalizowany na Warszawskiej Woli. na zamknięciu pierzei wzdłuż ulicy Boguszewskiej. Północna elewacja będzie sąsiadowała w ostrej granicy z sąsiadem. Mieszkania są zlokalizowane od wschodu, południa i zachodu. Jednym z założeń projektowych było, aby mieszkania można było kształtować pod indywidualne zamówienie nabywcy, aby mozna było połączyć dwa mniejsze w jedno większe i w miarę uniwersalnie łączyć fragmenty mieszkań. Dzięki temu mamy dziś więcej pracy 🙂 z bieżącą modyfikacją mieszkań dla kupujących.

Budynek w ostrej, północnej granicy działki, z pięcioma nadziemnymi kondygnacjami mieszkalnymi i jedna podziemną – garaż. Nad piątą kondygnacją mieszkalną zlokalizowano kotłownię gazową oraz wentylatornię. Dach płaski. Wjazd do garażu budynku zlokalizowano w północnej części budynku. Wejście do budynku furtką od wschodu budynku. Przy wejściu do garażu zlokalizowano śmietnik dostępny od strony rampy wjazdowej. Od furtki do wejścia do budynku zaprojektowano szerokie zadaszenie komunikacji. Na każdej kondygnacji zaprojektowano po trzy lokale mieszkalne, różnej wielkości. Ekspozycja mieszań wschodnio – zachodnia, oraz południowo wschodnia, w obszernymi tarasami od strony południowej i południowo zachodnia. Wszystkie mieszkania mają zaprojektowane balkony. Wysokość budynku mierzona od chodnika wejściowego o najwyższego gzymsu wynosi 17m. Parter budynku obłożony wykładziną. Kondygnacje 2,3,4 zebrane we wspólną, jasną formę wysuniętą poza obrys parteru i oddzielającą się w formie niewielkiego wykusza z zaakcentowanymi balkonami, wydłużającymi optycznie budynek.

Piąta kondygnacja cofnięta względem niższych pięter stanowiąca mniej widoczne zwieńczenie budynku. Na dachu budynku zlokalizowano pomieszczenia techniczne wymagane przepisami