Hotel Kormoran w Mierkach koło Olsztynka

Data2014
LokalizacjaMierki koło Olsztynka, Polska
KategoriaWnętrza, Użyteczność
EtapProjekt wykonawczy

Projekt aranżacji wnętrz pomieszczeń w hotelu Kormoran w Mierkach kolo Olsztynka Budynek Hotelu pochodził z lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Projektowany w technologii słupowo-płytowej. Projekt obejmował remont głównych pomieszczeń reprezentacyjnych takich jak hol wejściowy z recepcją i klatką schodową, salę restauracyjną, kawiarnię, basen i hol przy basenie oraz pokoje hotelowe.

Całość utrzymana w ciepłej kolorystyce; odcienie beżu i kawy z burgundową dominantą na ścianie z telewizorem. Dominują też czerwone sofy komponowane wśród brązowych foteli. Winebar wydzielony szerokimi (około 3m) szklanymi drzwiami. Lada dekorowana lakierowanym i podświetlonym szkłem. Mniej więcej w połowie sali kawiarni umieściliśmy stanowisko DJ-a dekorowane perforowaną blachą ze stali nierdzewnej. W głębi sali wnęka na stół bilardowy.
Hol główny i restauracja: – Po wejściu do hotelu trafiamy do wysokiego na 5m holu głównego z reprezentacyjnymi, zabiegowymi schodami i długą ladą recepcyjną po lewej stronie. Po prawej stronie holu wejście do dużej restauracji z panoramicznym widokiem na jezioro i las. Na ścianie recepcji złoto-zielony łupek kwarcowy ma łączyć elegancję z lokalnym kolorytem. Ściany i sufity w kolorach „ziemi”; trochę gliny, piasku i kamienia czyli od szarości do brązów. Meble, obrusy i „dodatki” mają dopełnić mazursko ekologiczną kolorystykę czyli połączenie zieleni, brązów, szarości, i błękitu.